top of page

Andrzej Graczykowski, wernisaż:

Wystawa prac, 2023-11-13, g. 17:00

Studio INTV

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Andrzeja Graczykowskiego.

13 listopada 2023, g. 17:00, siedziba Stowarzyszenia INTV.

Kilka słów o artyście:

Urodził się w 1947 roku w Gorzkowicach. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. W latach 1968-1974 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki. Dyplom zrealizował w Pracowni Technik Metalowych pod kierunkiem prof. Leszka Rózgi w 1974 roku. Został asystentem w Pracowni Technik Drzeworytniczych Katedry Grafiki Warsztatowej w macierzystej uczelni, gdzie pracował w latach 1975-1983. Po rezygnacji z pracy dydaktycznej na uczelni poświęcił się pracy twórczej. Malarstwo stało się dla niego ważną wypowiedzią artystyczną, którą rozwijał formalnie i warsztatowo przy udziale technik komputerowych. W latach 80. realizował rysunki i grafiki do bibliofilskich książek wydawanych przez wydawnictwo „Correspondance des Arts”, które współtworzył ze Zbigniewem Janeczkiem, Zdzisławem Jaskułą, Januszem Pawłem Tryzno.

Malarz, rysownik, grafik warsztatowy, twórca niskonakładowych książek: „Wieczór autorski” Zdzisława Jaskóły, „Ca ira” Rogera Watersa. W późnych latach 90. podjął współpracę z Muzeum Książki Artystycznej założonym przez Janusza Pawła Tryzno i jego żonę Jadwigę.

Andrzej Graczykowski prezentował swoją twórczość na 8 wystawach indywidualnych, m.in. w Łodzi, Fromborku oraz na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i konkursach w Łodzi, Epinal, Jeleniej Górze, Sopocie, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Olsztynie, Lublinie, Warszawie, Radomiu. Mieszkał w Łodzi. Zmarł w 2017 roku.

Comentarios


bottom of page