top of page

Zrzutka.

Reaktywacja Kina INTV (dawne Kino Bodo)

W siedzibie Stowarzyszenie INTV działało, do listopada 2022, Kino Bodo. Po ośmiu latach działalności przedsięwzięcie komercyjne zostało zakończone. Pozostało po nim wspomnienie oraz pięknie przygotowana sala kinowa. Używane dotychczas wyposażenie techniczne nie nadawało się do dalszego użytku i należało je wymienić na nowoczesne i spełniające współczesne standardy. Od czasu zamknięcia kina, Stowarzyszenie INTV zrobiło wiele, by pomieszczenie to nie ziało pustką. Między innymi udało się częściowo je zmodernizować kładąc nowe okablowanie i przywracając podstawowe nagłośnienie. Udało się także napisać wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie reaktywacji sali kinowej. Właśnie teraz dowiedzieliśmy się, że wniosek został przyjęty, choć ze znacznie okrojonymi środkami.

Dla przywrócenia funkcji kinowej tego miejsca potrzebujemy zebrać, minimum 20000 i zł na wkład własny, dzięki czemu rozliczymy dotację w wysokości 50000 zł i zakupimy nowy sprzęt kinowy spełniający oczekiwania współczesnego widza - tak w zakresie obrazu, jak i dźwięku. Nowa sala kinowa będzie służyć celom edukacyjnym (regularnie odbywają się u nas warsztaty edukacyjne i korepetycje dla uczniów szkół podstawowych i średnich) oraz do celów kulturalnych i familijnych. W reaktywowanym kinie chcemy gromadzić dzieci, młodzież i dorosłych, szczególnie seniorów. Jeżeli zbierzemy więcej niż wskazane minimum, doposażymy salę w kolejne urządzenia do archiwizacji i odtwarzania zasobów filmowych oraz przygotujemy niezbędną infrastrukturę.

Nie mamy dużo czasu, środki powinniśmy rozliczyć dość szybko. Chcielibyśmy otworzyć podwoje naszego nowego kina po wakacjach, wraz z nowym rokiem szkolnym.

Wszyscy darczyńcy, którzy wpłacą kwotę 100 zł lub więcej już dziś są zaproszeni na inauguracyjny seans kinowy. Wszyscy (osoby prywatne czy instytucje) które wpłacą 1 000 zł lub więcej zostaną wspomniani na stronie intveu.pl, gdzie publikujemy informacje o naszych darczyńcach. Firmy czy instytucje, które podarują nam 5000 zł lub więcej zostaną otrzymają od nas zaproszenie do realizacji w studiu INTV filmu promującego ich wizerunek. Film może być opublikowany na naszym kanale YouTube https://www.youtube.com/@INTVeu/videos (przy okazji wizyty, można zasubskrybować nasz kanał).

Liczymy na hojność i wielkoduszność darczyńców. Wasze darowizny zostaną dobrze wykorzystane w edukacji i kulturze. Już dziś zapraszamy na wydarzenia w nowych kinie, dla których daty będziemy systematycznie ogłaszać. Prosimy też o przekazanie naszej prośby dalej.


Comments


bottom of page